fbpx
Paskambinkite: +370 611 37959 Siųskite žinutę
  • LT
  • EN
  • RU

Eneagrama

Pasaulį matome tokį, kokie eame patys. (Robin Sharma)

EneagramaENEAGRAMA – tai transformacinė kelionė į savęs pažinimą ir kitų žmonių, bei pasaulio supratimą. Ji atskleidžia devynis pasąmoninius motyvus. Priklausomai nuo to, kurio poveikis stipriausias, formuojasi unikalūs charakterio tipai su jiems būdingomis instinktų, emocijų ir mąstymo strategijomis. Be to ji atskleidžia kaip keičiasi mūsų elgesys skirtingose gyvenimo situacijose. Kitaip tariant Eneagrama apibūdina devynis iš principo skirtingus realybės suvokimo būdus.

NAUDA IR PRITAIKOMUMAS:

Išsiaiškinus, koks pasąmoninis motyvas daro poveikį mūsų gyvenimui, galime aiškiai suvokti savo reakcijas, santykius ir pasikartojančius įvykius. Jau vien tai turi terapinį efektą, nes leidžia pagaliau suprasti ir priimti save. Tik atvėrę pasąmoninius poreikius ir baimes, galime keisti jų poveikį mūsų gyvenimui.

Eneagrama taip pat padeda suprasti, kad kiti žmonės gali mąstyti, elgtis ir reaguoti visiškai skirtingai. Pirmasis žingsnis į geresnį savęs ir kitų pažinimą gali būti Eneagramos testas. Suvokus elgesio motyvus galime kur kas tolerantiškiau priimti jų gyvenimiškas strategijas ir kilstelti santykius į aukštesnį lygį.

Naudojimo sritys: Savęs pažinimas ir asmenybės augimas; Santykiai, auklėjimas; Psichoterapija ir koučingas; Verslas ir personalo atranka; Socialiniai mokslai; Kūryba.

Papildomos priemonės ir būdai:

 


ENEAGRAMOS STRUKTŪRA:

Bazinis tipas: Savo kasdieniame gyvenime naudojame įvairius elgesio scenarijus, tačiau tik vienas Eneagramos tipas nusako mūsų pasąmoninį motyvą.

Centrai: Eneagramoje aprašomi centrai atitinka mūsų gyvenime naudojamas intelekto rūšis: širdies centras – emocinis intelektas (EQ); galvos centras – mąstymo intelektas (IQ); kūno centras – instinktyvus intelektas (BQ).

Perėjimai strese / komforte: Skirtingai nuo kitų tipologijų, Eneagrama yra dinamiškas modelis. Ji nusako kaip keičiasi žmogaus elgesys komforto ir streso būsenoje.

Sparnai: Kiekvienas tipas gali jausti vieno ar dviejų šalia esančių tipų poveikį. Su metais jis gali keistis.

Instinktai: Egzistuoja trys instinktai: Savisaugos, Socialinis ir Seksualinis. Vienas iš jų yra dominuojantis, kitas palaikantys, trečias snaudžiantis.

Sveikumo lygiai: Yra devyni sveikumo lygiai kurie parodo kiek iškreiptai veikia mūsų vidinė prigimtis.


 

ENEAGRAMOS TIPAI:

1 tipas – PERFEKCIONISTAS

Gyvenimiška strategija :  Kontroliuoti save ir siekti tobulumo. 1-o tipo žmonės labai atsakingi ir sąžiningi. Nuolat tobulina save ir aplinką. Vertina taisykles, laikosi susitarimų. Mėgsta patarinėti ir išsako žmonėms kas yra teisinga, o kas ne, šventai tikėdami, kad jiems tai bus naudinga.

Verbaliniai ir neverbaliniai ypatumai :  Renka teisingus žodžius, sakiniai trumpi, daro pauzes, reikšmingas tonas. Įtemptas žandikaulis, paspaudžiama lūpa, laikysena tiesi, gestai apačioje, rimti. Bendraujant kyla noras įrodyti savo kompetenciją, padorumą ir užsitarnauti jų pagarbą. Nerimas, kad esi vertinamas. Plačiau apie Eneatipus

2 tipas – PAGALBININKAS

Gyvenimiška strategija : Fokusuotis į kitų žmonių poreikius ir taip tapti nepakeičiamu. 2-o tipo žmonės puikūs draugai, nuolat besistengiantys parodyti, koks jūs jam svarbus ir brangus. Pirmiausiai jie padeda kitiems, o tik tada pasirūpina savimi, nuoširdžiai trokšdami, kad  aplinkiniams nieko  netrūktų. Tikisi, kad žmonės tai įvertins ir bus dėkingi. Patys sunkiai pripažįsta savo poreikius ir neprašo pagalbos.

Verbaliniai ir neverbaliniai ypatumai : Švelnus, ramus tembras. Viliojanti intonacija. Kalba apie artimuosius o ne save. Atviras artimas kontaktas, žaismingumas, šypsena, atviri gestai širdies zonoje. Bendraujant greitai atsiranda artumo jausmas ir „įpareigojantis tarpusavio ryšys“. Sudėtinga išlaikyti ribas. Flirtas. Plačiau apie Eneatipus

3 tipas – PASIEKĖJAS

Gyvenimiška strategija : Siekti sėkmės ir kitų žmonių susižavėjimo. 3-io tipo žmonės labai motyvuoti, visada užimti, nes turi daug tikslų, ambicijų. Viskas juose, nuo gestų, kalbos iki rūbų detalių demonstruoja kokie jie sėkmingi. Jie neįtikėtinai energingi, galintys daryti keletą darbų vienu metu ir nuolat kažko siekiantys. Maksimaliai efektyviai skirsto savo laiką, lanksčiai susidoroja su kliūtimis ir investuoja į savęs tobulinimą.

Verbaliniai ir neverbaliniai ypatumai : Kalba greitai ir aptakiai, aukštas balso tembras, temos apie tikslus ir pasiekimus. Didelis greitis, plačiai šypsosi, rankų judesiai platūs širdies zonoje, vidinė pulsacija. Bendraujant atsiranda jausmas, kad esi nepakankamai sėkmingas. Noras padaryti įspūdį rezultatyvumu ir efektyvumu. Plačiau apie Eneatipus

4 tipas – INDIVIDUALISTAS

Gyvenimiška strategija : Lyginti save su kitais žmonėmis ir siekti unikalumo. 4-o tipo žmonės patys jautriausi. Kiekviena detalė, pradedant originaliais rūbais, baigiant paslaptinga šypsena, pabrėžia jų individualumą, unikalumą ir išskirtinumą. Jų vidinis pasaulis kupinas jausmų, kuriuos būtina išreikšti. O tai padeda 4-ukams tapti genialiais kūrėjais. Jiems patinka gilintis į savo bei kitų žmonių išgyvenimus, vidinį pasaulį.

Verbaliniai ir neverbaliniai ypatumai : Švelnus balsas, dramatizuojantys žodžiai, nepabaigia sakinių, „skaito mintis“. Dažnai dūsauja, raudonuoja, susigūžę, liūdnas pavargęs veidas, slepiamas emocionalumas. Bendraujant atsiranda beviltiškumo jausmas ir liūdesys. Noras palaikyti, padėti arba pralinksminti. Plačiau apie Eneatipus

5 tipas – STEBĖTOJAS

Gyvenimiška strategija : Nusišalinu ir išsaugau energiją žinių kaupimui. 5-o tipo žmonės sudaro įspūdį lyg žinotų absoliučiai viską. Ir iš tiesų, jų mąstymo spektras labai platus ir gilus, žinios enciklopedinės, mokslinės. Neskuba dalintis savo išmintimi, jei nėra įsitikinę, kad pašnekovai pakankamai išprusę tai suprasti ir tikrai domisi konkrečia tema. Išorinis pasaulis ir santykiai su žmonėmis baugina, nes atima jų asmeninį laiką ir energiją.

Verbaliniai ir neverbaliniai ypatumai : Ilgos pauzės, lakoniški atsakymai, sausa kalba be emocijų, frazės sudėtingos. Skurdi gestikuliacija, tyrinėjantis žvilgsnis, neutralus veidas, atsiriboję. Bendraujant atsiranda jausmas, kad esi nepakankamai protingas ir išmanantis. Diskomfortas dėl to, kad nėra emocinio grįžtamojo ryšio. Plačiau apie Eneatipus

6 tipas – SKEPTIKAS / LOJALISTAS

Gyvenimiška strategija : Siekti palaikymo ir atramos abejojant ir tikrinant. Tai patys ištikimiausi žmonės, išlaikantys lojalumą žmogui, projektui ar idėjai net tada kai visi nusisuka. Jie moka pažvelgti giliau gražaus fasado ir pamatyti paslėptus motyvus, niuansus. Tai malonūs, geri žmonės padedantys silpnesniems. Tačiau jie turi ir kitą pusę. Skepticizmas yra viena pagrindinių jų savybių. 6-ukai nuolat abejoja, ieško trūkumų, galimų problemų. Nepasitiki savimi, todėl ieško autoritetų išorėje. Tačiau vėliau išsigąsta priklausomybės be per didelio poveikio ir ima tais jais abejoti, tikrinti ir provokuoti.

Verbaliniai ir neverbaliniai ypatumai : Daug konkrečių pavyzdžių, svarstymų ir prieštaravimų. Vienu metu gali ir kalbėti ir klausyti, ilgi sakiniai, greita kalba. Asimetriška laikysena, sukelti pečiai, rankos kišenėse, nepatiklus bėgiojantis žvilgsnis. Bendraujant atsiranda jausmas lyg tavim nepasitiki. Noras įdėti pastangų, kad nuraminti ir sumažinti įtarumą. Plačiau apie Eneatipus

7 tipas – ENTUZIASTAS

Gyvenimiška strategija : Siekti malonumų, fokusuojantis tik į pozityvius dalykus. 7-ukai kupini idėjų ir moka jomis užkrėsti aplinkinius. Jie visada nori ir žino kaip puikiai praleisti laiką. Dėl malonumų ir linksmybių gali greit susiruošti į neplanuotą kelionę, dievina siurprizus ir naujas pažintis. Problemos jiems neegzistuoja, jos tik įkvėpimo šaltinis. Visame kame mato perspektyvas ir galimybes, greit generuoja idėjas.

Verbaliniai ir neverbaliniai ypatumai : Kalba greitai ir daug, įsijaučia, lengvai pertraukinėja, klausia kas jiems įdomu. Išraiškinga gestikuliacija, atviras besišypsantis veidas, jaunatviški, apsvaigę pozityvumu. Bendraujant užlieja pozityvumo, gundymo, žaismingumo banga. Atrodo, kad šiam žmogui viskas sekasi. Plačiau apie Eneatipus

8 tipas – BOSAS

Gyvenimiška strategija : Būti stipriu ir kontroliuoti. Puikiai žino ko nori iš gyvenimo, ir be skrupulų tai pasiima. Jie visada priekyje ir užima lyderiaujančias pozicijas. Pasiruošę imtis atsakomybės nes tiksliai žino kas teisinga, o kas ne. Jie tiesmukiški, tiesiai sako ką galvoja be jokių užuolankų ar diplomatijos. Jie tiesiogine prasme skleidžia jėgą ir energiją. Rūpinasi „savais“.

Verbaliniai ir neverbaliniai ypatumai : Balse jaučiasi jėga, kalba be užuolankų, tiesmukai, be skrupulų gali keiktis, mėgsta juodą humorą. Tiesus, pastovus žvilgsnis, , valdingi gestai, nepaiso asmeninės erdvės. Bendraujant apima stiprios jėgos ir spaudimo jausmas. Noras atlaikyti provokaciją, ir įrodyti savo stiprybę, atstovėti savo poziciją. Plačiau apie Eneatipus

9 tipas - TAIKDARYS

Gyvenimiška strategija : Siekti harmonijos, nusiraminimo ir išlaikyti pozityvią būseną. 9-ukai labiau nei kas kitas moka aplink save suskurti harmonijos ir komforto atmosferą.  Vien jų būvimas šalia mažina esančius konfliktus ir neleidžia iškilti naujiems. Jie puikiai supranta visų pusių pozicijas, gali įsijausti į jų situaciją. Suteikia besąlyginę paramą nieko už tai nereikalaudami ir net nustumdami į šalį savus poreikius. Tai ramūs, pozityvūs, malonūs ir taikūs žmonės.

Verbaliniai ir neverbaliniai ypatumai : Tylus, švelnus balsas, migdanti intonacija, reikšmingi pačepsėjimai. Ramūs, lėti, pasyvūs. Gestai minimalūs. Užsisvajojęs žvilgsnis. Bendraujant jaučiasi komfortiška, neskubinanti atmosfera. Bendrumo jausmas, migdanti ramuma. Plačiau apie Eneatipus

Prisijunkite prie Eneagramos grupės

Visus, besidominčius žmonių charakterių ypatumais ir elgesio motyvais, kviečiame jungtis į bendruomenę, dalintis savo įžvalgomis, pastebėjimais apie eneagramą ir bendravimą su įvairių eneatipų atstovais. Grupėje rasite daug naudingos informacijos, galėsite užduoti Jums rūpimus klausimus ir pasidalinti savo patirtimi.

Eneagrama ir Charakterio ypatumai

 


ENEAGRAMOS ISTORIJA:

Eneagramos pavadinimas sudarytas iš graikiškų žodžių ennea-devyni ir grammos-figūra. Tai sintezė senovinių dvasinių šaltinių ir šiuolaikinės psichoanalitinės psichologijos. Nors iki šiol nėra visiškai aišku kaip, kur ir kada atsirado pats simbolis, tačiau šiuolaikiniam pasauliui jį pristatė žinomas filosofas, mistikas Gregorijus Gurdžijevas. Jo dėstomas modelis buvo apie universalius visatos įstatymus, o mokymai skirti sąmoningumo vystymui.

Eneagrama, tokia kokią mes turime šiandien buvo pristatyta filosofo Oskaro Ičazo 1970-ais metais. Jis pirmasis aprašė 9 fundamentalius psichologinius motyvus ir jiems būdingą mąstymą, bei elgesį.

Klaudijo Narancho, garsus psichiatras, geštalto terapeutas, buvo vienas pirmųjų O. Ičazo mokinių. Jis atliko klinikinius tyrimus, juos pagrindė ir parengė Eneatipų psichologiją, kuri aprašo stereotipinius elgesio modelius.

Turėjom tikslą sužinoti, kaip sklandžiau dirbti, deleguoti užduotis, duoti grįžtamąjį ryšį. Žaismingas ir iliustratyvus žinių pateikimas neabejotinai lektorės nuopelnas. Mokymai tiesiog įtraukė ir paskatino domėtis giliau. Dabar galima lengviau numatyti, ar darbuotojas tinka konkrečiai pozicijai, kokias užduotis atliks nepriekaištingai, kokie motyvai skatina veikti.
Šie mokymai yra naudingi ne tik produktyviam darbui kolektyve, bet ir asmeniniame gyvenime.

Jolita Buračienė / UAB Douglas, Personalo vadovė

Kad gautumei tokias struktūruotas, koncentruotas, o tuo pačiu pavyzdžiais iliustruotas žinias - nepakaktų ir kalno psichologinių knygų perskaitymo :)
Lektorė Reda - puiki profesionalė! Aiškiai dėliojo akcentus, nuosekliai perteikė medžiagą, atidžiai sekė dalyvių refleksijas.
Man buvo vienas stipriausių ir giliausių seminarų apie savo ir aplinkos elgesį, reakcijas, tarpusavio santykius, plečiantį suvokimą, iš kur tai kyla. Buvo vietų, kai sau pačiai erzulį keliantys "įstrigimai" nušvito iki BINGO!!
Įdomu, naudinga, praktiška ir veiksminga - tereikia nuoseklumo palaikant "vidinio stebėtojo" įgūdį.

Vita Mačiulė / Neuroedukatorė. Neurografikos instruktorė

Mokymų stiprybė – lektorės darbas. Struktūra, aiškumas, konkretumas, informacijos – daug, bet viskas sudėliota į aiškias lentynėles. Paskaitos metu – daugybė pavyzdžių, padedančių geriau suprasti, kartu ir labiau įsitraukti. Eneagrama man ypač žavus paradoksas: iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad tai žmonių sudėliojimas į tam tikras lentynėles, tačiau jos viduje slypi gilūs mechanizmai. Pradėjus mokytis – nebepaleido, įsimylėjau ir dabar ją matau visur.

Paulina Botyriūtė / Marketingo vadybininkė

Kaip tapti geru kouču? Aš ilgą laiką skeptiškai vertinau koučingą ir koučerius. Man vis atrodė, kad juos kepa kaip blynus per Užgavėnes. Tačiau po koučingo sesijos su Reda Slavinskaite ledai pajudėjo į gerąją pusę. Aš noriu būti koučingo specialistu ir ačiū tau už tai, Reda.
Galiu drąsiai tave rekomenduoti žmonėms, kurie stovi pasirinkimų kryžkelėje ir jiems trūksta drąsos eiti tinkamu keliu.

Darius Rupšlaukis / Derybos LT, Derybų ir pardavimų treneris

Man buvo svarbu atrasti metodiką gilesniam žmonių pažinimui, suprasti jų elgesio motyvus, mąstymo šablonus. Eneagrama atitiko reikalavimus. Labai puikus mokymų formatas: paskaitos ir jų įrašas išgirstų dalykų pasikartojimui, nedidelė grupė, namų darbai, atliekami poromis - puiki proga pasikartoti medžiagą ir pabendrauti su įdomiais žmonėmis. Labai rekomenduoju, nes Reda nuoširdžiai dalinasi ir puikiai perteikia žinias.

Agnė Anaitė / UAB Eurovaistinė, Žmonių departamento direktorė

Mokymo metu labai patiko lektorės kompetencija, patrauklus, betarpiškas, nuoširdus, šiltas, lengvas žinių pateikimas. Buvo naudingos tikslingai skiriamos namų užduotys, kurios padėjo įtvirtinti savo žinias praktikoje. Labai džiaugiuosi konkrečia dalomąja medžiaga, kurią bet kada galiu turėti po ranka.
Labai patiko išsamios žinios apie asmenybės sveikumo ir išsivystymo lygius, apie projekcijas psichoterapiniuose santykiuose. Sužinojau kaip pagal eneagramos tipus suprasti žmonių motyvus, strategijas, pažinti savo pliusus ir minusus.

Aida Bijanskienė / Gimnazijos mokytoja

Asmeninis tobulėjimas, naujos žinios ir įgūdžiai man visuomet buvo ir yra svarbūs gyvenime. Bet ne mažiau svarbu ir jų pritaikomumas darbinėje veikloje, siekiant tikslų ir gerinant santykius su darbuotojais ir tarp kolegų.
Redos mokymuose, o ypač Eneagramos, radau sau atsakymus, kaip geriau dirbti komandoje, kam kokius darbus deleguoti ir kokius pokyčius būtina įgyvendinti, kad darbas būtų našesnis.

Donata Uchockienė / UAB Gameta, Įmonės vadovė

Teko sudalyvauti ne vienuose Redos mokymuose, padedančiuose tobulėti ir pačiai, ir komandai. Man patys naudingiausi buvo Koučingo ir Eneagramos mokymai, nes sužinojau apie naujas metodikas puikiai pritaikomas tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime.
Lektorės darbą vertinu puikiai, tinka dėstymo stilius, greitis, balso tembras ir visos info pateikimas. Šiuos mokymus rekomenduočiau visoms įmonėms, pradedant nuo vadovų.

Erika Gudeliūnaitė / UAB Douglas, Regiono vadovė

Norėjau labiau pažinti save ir kitus žmones, sužinoti kokių principų paisyti, norint atsirinkti geriausius darbuotojus, suprasti juos, tinkamai motyvuoti, padėti naujai priimtam žmogui greičiau įsitraukti į įmonės veiklą.
Nuoširdžiai dėkoju nuostabiai lektorei Redai už idėjas ir vertingas pamokas. Pasisėmiau daug naujų žinių, kurias jau pradėjau taikyti savo įmonėje. Esu tikra, tai duos didelių rezultatų ir darbe, ir asmeniniame gyvenime.

Lina Jokubauskienė / UAB Visrupos servisas, Projektų vadovė

Labai patiko pati mokymų sistema, kuri buvo įvairiapusiška:
- suteikta galimybė "išlipti" iš komforto zonos ir bendrauti, diskutuoti ir mokytis su nepažįstamais žmonėmis, tačiau netrūko ir individualių užduočių;
- užduotys įdomios ir praktiškos. šiuolaikiškos;
- patraukli ir susisteminta mokymų medžiaga;
- buvo suteikta galimybė dalintis savo išgyvenimais, jausmais ir mintimis;
- šilta ir maloni atmosfera;
Lektorė visada gerai nusiteikusi, motyvuojanti ir skatinanti pasitempti.

Karolina Šneiderytė / Grožio specialistė

Jaučiau įtampą darbe, tai apsunkindavo bendravimą su kolegomis ir vadovais. Sesijų metu labiausiai patiko galimybė geriau pažinti ir suprasti save bei konkretūs metodai kaip nepriimti visko į širdį. Dabar labai padeda gebėjimas atskirti sukylančias emocijas nuo realiai norimos perteikti informacijos.
Manau daugumai reikėtų patobulinti savo emocijų valdymo įgūdžius. Suprasti save ir kas mumyse vyksta. Tuomet daug lengviau susitarti su aplinkiniais.

Jekaterina Žilinskaja / UAB Transcom, Grupės vadovė

Labai įdomūs, aktualūs ir naudingi mokymai. Juose gavau ir naujų žinių, ir patvirtinimą apie realią mano jau taikomų metodų naudą ir pritaikomumą.
Ačiū lektorei už profesionalumą ir puikų prisitaikymą prie auditorijos. Nepamenu tokių fainų mokymų! Telydi sėkmė.

Audrius Kurlavičius / Klaipėdos turizmo mokykla, Direktorius

Įmonė paskatino dalyvauti mokymuose, norėjau sužinoti kas tai yra ir kaip naudoti darbo praktikoje. Man patiko visos praktinės užduotys, teorinės žinios.
Lektorės darbą vertinu labai teigiamai, patinka žinių pateikimas, puikūs pavyzdžiai ir labai lengva viską suprasti. Išmokau labiau toleruoti kitus, klausytis, nepiršti savo nuomonės. Mokymai suteikė ir daugiau pasitikėjimo savimi, bei vidinės ramybės.

Julija Biveinienė / UAB Douglas, Mokymų vadovė

Dalyvavau nuotoliniuose mokymuose apie metaforines kortas. Tai man buvo nauja darbo su klientais priemonė ir metodika, tad buvo svarbu gauti kuo išsamesnių žinių ir panaudojimo būdų. Lektorė glaustai, aiškiai ir suprantamai išdėstė visą informaciją. Gautas žinias puikiai pritaikau darbe.
Labai rekomenduoju visiems praktikuojanties koučingo specialistams, nes tai puiki priemonė padedanti koučingo sesijų metu.

Loreta Kazlauskaitė / Koučingo specialistė

Man buvo aktualu sužinoti kaip išvengti streso esant dideliam darbo krūviui ir bendraujant su piktais klientais. Labai patiko, kad buvo paaiškintas mano asmenybės tipas ir kaip reikia tvarkytis, kad streso būtų kuo mažiau. Gautas žinias pritaikiau ne tik darbinėje veikloje, bet ir asmeniniame gyvenime.
Labai rekomenduoju visiems, norintiems geriau save pažinti ir patobulėti.

Miglė Stumbrienė / UAB Transcom, Klientų aptarnavimo ekspertė

Mokymai labai patiko, nes lektorė juos vedė įdomiai ir tiesiog užburiančiai! Daug naujų žinių ir praktikos. Mano gyvenimas asmeniškai pasikeitė kardinaliai dėka šių mokymų. Esu labai dėkinga ir laiminga!
Tikrai rekomenduoju visiems Redos vedamus mokymus, nes juose išmokstama kaip įveikti tiek asmenines, tiek darbines problemas.

Olga Dudoit / UAB Douglas, Parduotuvės vadovė

Labai įdomūs ir aktualūs koučingo taikymo mokymai. Jų metu pažvelgi į save, permąstai savo tikslus, susimąstai kaip bendrauji su kitais. Pasidaro aišku, ką ir kaip kiekvienam reikėtų pakeisti.
Lektorė super! Labai patiko, kad mokymuose daug praktinių žinių taikymo pavyzdžių.

Monika Rajeckaitė / SMPF, Projektų koordinatorė

Mokymai išties naudingi ir dėkinga Redai, kad skatino aktyviai dalyvauti, domėtis, galima buvo drąsiai klausti ir į kiekvieną klausimą gautas atsakymas. Patiko, kad tai nėra sausa teorija, o daug praktikos, įžvalgų, atradimų, situacijų aptarimų ir pavyzdžių. Nors Eneagrama yra apie tipus ir lyg suponuoja, kad viskas yra apibrėžta ir niekur čia nesidėti, bet savo ir kitų tipų pažinimas man suteikė tam tikros laisvės, kad turiu "savybių rinkinį", polinkį reaguoti į situacijas ir kitus žmones tam tikru būdu, bet tuo pačiu Eneagrama yra ir apie dinamiką, galimybes augti.

Tatjana Voitechovič / Personalo specialistė

Man svarbu pažinti save ir aplinką, žmonių mąstymo šablonus ir elgesio modelius. Lektorės profesionalumo ir išsamių mokymų dėka, įgyjau daug naudingų žinių asmenybės tipus, jų vertybes ir įsitikinimus.
Rekomenduoju visiems einantiems sąmoningu raidos keliu. Taip pat įmonių vadovams siekiantiems inovatyvių perspektyvų dirbant su kolektyvu, bei sprendžiant komandos suderinamumo klausimus.

Mindaugas Staniulis / ,,Massage Therapy & Body Energy Balance", Savininkas

Lektorė nuostabi, dėmesinga, išmananti savo darbą. Mokymai priminė, kad tą pačią situaciją mes matome skirtingai, todėl nereikia primetinėti savo įžvalgų ar nuomonės klientui, o SVARBIAUSIAI visi atsakymai ir sprendimo būdai yra mūsų viduje, tik reikia padėti tai išsiaiškinti.
Patiko teorija, praktika ir namų darbai, galėjau iškart pajausti kortelių teikiamą naudą. Mokymai praverstų visiems, norintiems labiau pažinti save, savo šeimą, aplinką. Dirbantiems su vaikais, jaunimu, suaugusiais, darbuotojų kolektyve: mokytojams, psichologams, personalo specialistams ir kt.

Vilija Austienė / VŠĮ Medicinos ir socialinių tyrimų institutas

UŽSISAKYKITE INDIVIDUALIĄ
KONSULTACIJĄ ARBA ENEAGRAMOS MOKYMUS
JŪSŲ KOMANDAI